Logo Classic at Home

Grand-Prix winners

These participants will proceed to the Semi-final round:

flagUnited Arab Emirates Prapti Rajguru, Piano
flagAlbania Odesa Meti, Piano
flagArmenia LYANA ULIKHANYAN, Cello
flagArgentina PILAR MAGALI POLICANO, Violin
flagAustria Sona TAMURA, Piano
flagAustralia Lieun Park, Cello
flagAzerbaijan SAIDA AKHMEDOVA, Violin
flagBulgaria Darin Lambrev, Cello
flagBrazil Samuel Ribas Moreira, Violin
flagCanada Nicholаs Cоvaser, Double bass
flagChina Jingheng Zhang, Violin
flagCzechia Klara Skalkova, Piano
flagGermany Frede Sander Gerschewski, Piano
flagSpain Hugo Dominguez, Cello
flagFinland Emilia Lappalainen, Violin
flagFrance Maxime Grizard, Cello
flagGreece Nikolia Garoufalidou, Violin
flagCroatia Tao-Yuan Hsiaо, Violin
flagIsrael Shiraz Natanzon, Violin
flagItaly Silvia Cape, Harp
flagJapan Yuri Koshihara, Piano
flagSouth Korea Moon Junha, Double bass
flagKazakhstan Nurkanifa Kadyrzhanova, Violin
flagLatvia Ankit Tripathi, Violin
flagNorway Eirik Stave, Piano
flagPoland Fryderyk Midor, Cello
flagRomania Ruxandra TOTA, Cello
flagRussia Artur Iskorostenskiy, Piano
flagSingapore WENG YEE ONG, Piano
flagThailand Lullalil Yooyongwatana, Piano
flagTaiwan Yun-Hsi Hou, Violin
flagUnited States Eiline Tai, Cello
flagSouth Africa Jurie Blignaut, Cello

Prize winners

Note: according to the Contest Rules, some prizes were not awarded to anyone.

flagUnited Arab Emirates Prapti Rajguru, Piano 1 place
flagUnited Arab Emirates Clarence Miguel Cresencia, Piano 2 place
flagUnited Arab Emirates Mario Elmir Ahmad, Piano 3 place
flagAlbania Odesa Meti, Piano 1 place
flagArmenia LYANA ULIKHANYAN, Cello 1 place
flagArmenia Davit Babayan, Violin 1 place
flagArmenia Hayk Martirosyan, Violin 2 place
flagArgentina PILAR MAGALI POLICANO, Violin 1 place
flagAustria Leonhard Baumgartner, Violin 1 place
flagAustria Sona TAMURA, Piano 1 place
flagAustralia Lieun Park, Cello 1 place
flagAustralia Angel Li, Violin 1 place
flagAustralia Tracy Zhao, Violin 2 place
flagAzerbaijan SAIDA AKHMEDOVA, Violin 1 place
flagAzerbaijan Inji Hasanli, Piano 1 place
flagBelgium Yuxi Wu, Violin 3 place
flagBulgaria Darin Lambrev, Cello 1 place
flagBulgaria Konstantin Nikolov, Violin 2 place
flagBulgaria Ralitsa Bobeva, Violin 3 place
flagBulgaria Marina Mravova, Piano 2 place
flagBulgaria Yordan Popov, Piano 3 place
flagBrazil Samuel Ribas Moreira, Violin 1 place
flagCanada Nicholаs Cоvaser, Double bass 1 place
flagChina Jingheng Zhang, Violin 1 place
flagChina ZIQI JIN, Cello 1 place
flagChina Chenxi Wang, Harp 1 place
flagChina HUANG YUE, Violin 2 place
flagChina LI YE XUAN, Viola 1 place
flagCzechia Klara Skalkova, Piano 1 place
flagGermany Frede Sander Gerschewski, Piano 1 place
flagGermany Raphael Gisbertz, Violin 1 place
flagGermany Arnе Zeller, Cello 1 place
flagGermany Kira Koch, Violin 2 place
flagGermany Jeonga Kim, Violin 3 place
flagEcuador VICTOR ANDRE AGILA PUA, Piano 2 place
flagEgypt Zein El Dib, Violin 3 place
flagSpain Hugo Dominguez, Cello 1 place
flagSpain Alexander Erokhin Gomez, Violin 1 place
flagFinland Emilia Lappalainen, Violin 1 place
flagFrance Maxime Grizard, Cello 1 place
flagFrance Armand BRUNET, Harp 1 place
flagFrance Mara Zaharia, Piano 1 place
flagGreece Nikolia Garoufalidou, Violin 1 place
flagGreece DANIIL KOLANIAN, Piano 1 place
flagGreece ANNA-MARIA GYPAKI, Violin 1 place
flagCroatia Tao-Yuan Hsiaо,   1 place
flagIsrael Shiraz Natanzon, Violin 1 place
flagItaly Silvia Cape, Harp 1 place
flagItaly Emilio Mariа Colpi, Double bass 1 place
flagJapan Yuri Koshihara, Piano 1 place
flagJapan Ayu Okada, Double bass 1 place
flagJapan Nodoka Miwa, Double bass 3 place
flagSouth Korea Sieun Moon, Violin 1 place
flagSouth Korea Jeri Lee, Cello 1 place
flagSouth Korea Moon Junha, Double bass 1 place
flagSouth Korea Mingun Kim, Double bass 2 place
flagSouth Korea Seokhun Choi, Viola 1 place
flagSouth Korea Yoon Seo Jo, Viola 2 place
flagKazakhstan Nurkanifa Kadyrzhanova, Violin 1 place
flagLatvia Ankit Tripathi, Violin 1 place
flagNorway Lill Szeflinski, Violin 1 place
flagNorway Eirik Stave, Piano 1 place
flagNew Zealand Tom Christiе, Cello 2 place
flagPoland Franciszek Kalus, Piano 1 place
flagPoland Fryderyk Midor, Cello 1 place
flagPoland Kalina Nowaczek, Harp 1 place
flagPoland ZARINA ZARADNA, Harp 2 place
flagPortugal Paulo Lima, Cello 2 place
flagRomania Ruxandra TOTA, Cello 1 place
flagRomania Sofia Butaru, Violin 1 place
flagRomania Aida Popa, Cello 2 place
flagRomania Tudor Mihai Ionеscu, Cello 3 place
flagRomania Covaci Christian-Iоаn, Piano 1 place
flagRussia Artur Iskorostenskiy, Piano 1 place
flagRussia Ludmila Dzhioeva, Violin 1 place
flagRussia Taira Mingazova, Violin 2 place
flagRussia Lev Samoilov, Piano 2 place
flagSingapore WENG YEE ONG, Piano 1 place
flagThailand Lullalil Yooyongwatana, Piano 1 place
flagTaiwan Mo-Fei Murphy Chuang, Cello 2 place
flagTaiwan YUN-HSI HOU, Violin 1 place
flagUnited States Eiline Tai, Cello 1 place
flagUnited States Ayman Bourar, Cello 2 place
flagUnited States Emily Hwang, Viola 1 place
flagUnited States Fiona Tsang, Cello 3 place
flagUnited States Jeremy Jahng, Viola 2 place
flagUnited States Daphne Huerta, Viola 3 place
flagUruguay Dainеlys Gutierrez, Double bass 2 place
flagSouth Africa Jurie Blignaut, Cello 1 place